5. Neděle v době postní

Společenství modliteb matek

Něco málo úvodem

Modlitby matek byly založeny v roce 1995 v Anglii. V té době dvě babičky, Veronika a její švagrová Sandra, obě z Anglie, pocítili touhu odevzdaněji se modlit za své děti. Během modlitby poznaly, že Pán Ježíš chce, aby matky odevzdávaly své děti do Jeho rukou, aby On mohl působit v jejich životech a zmírnit tak jejich bolesti. Modlitby matek se rozšířily do více než 80 zemí celého světa a zaznamenaly mnohé krásné ohlasy a vyslyšení. Následně vznikla komunita Solace (Útěcha), jejíž součástí jsou Modlitby matek, Modlitby Otců a Děti víry.

Jak se zapojit

V naší farnosti se scházejí maminky ke společným modlitbám již více než 10 let. Za tu dobu se naše modlitební skupinky různě proměnily, stále však v modlitbách vytrváváme a radujeme se ze vzájemného povzbuzení a vyslyšených proseb. Scházíme se 1x týdně.

Aktuálně jsou u nás činné tři skupinky, které se scházejí ve čtvrtek.

• v 9.00 hod (kontakt B. Dušková)
  • v 16.00 hod v Litovli (kontakt O. Baračníková, P. Soldánová)
  • v 17.00 hod na Července (kontakt pí. Jurečková)

Na čase a místě setkání je možné se domluvit podle potřeb maminek.

Je však dobré stanovenou hodinu pravidelně dodržovat, protože je to čas, kdy nás Ježíš očekává, aby nás zahrnul svými milostmi.

Na vytvoření skupinky stačí dvě matky, nejvyšší počet je osm. Máme přísnou zásadu mlčenlivosti, to znamená, že s čím se matky při setkání svěří, nesmí být vyneseno. Když se matky naučí důvěřovat jedna druhé skrze modlitbu a sdílení, jejich břemeno se stane lehčím. Modlíme se podle brožurky Modlitby matek, která je jednotná pro všechny maminky na celém světě. Společenství je otevřené i pro maminky z jiných církví a kultur.

Kontakt

Pokud máte ve svém srdci touhu více se modlit za své děti a přidat se do některého ze stávajících společenství nebo si založit vlastní modlitební skupinku, můžete se obrátit na Olgu Barančíkovou - tel. 733 118 834, Pavlu Soldánovou - tel. 776 091 468 nebo přímo na národní koordinátorku Markétu Klímovovou - tel. 774 618 822, Hnutí Modlitby matek, P.O. Box 400, 602 00 Brno 2. Web: www.modlitbymatek.cz, e-mail: hnuti-mm@email.cz

Příslib pro matky, modlící se za své děti a vnoučata:

Toto praví Hospodin: „Přestaň hlasitě plakat a ronit slzy, vždyť tu je mzda za to, co jsi vykonala, je výrok Hospodinův, však oni se vrátí z nepřátelské země. Je naděje pro tvé potomstvo, je výrok Hospodinův. Synové se vrátí na své území.“ (Jer. 31, 16-17)