5. Neděle v době postní

Úvod

"Projekty uskutečněné ve farnosti Litovel" byly podpořeny grantem z Norska prostřednictvím Norského finančního mechanismu Norska, Ministerstva kultury ČR, Olomouckého kraje, Nadace ČEZ, Města Litovel a obce Červenka.

Oprava fasády fary

Oprava fasády fary, je financována z dotačního titulu "Obnova nemovitostí, které nejsou kulturní památkou, nacházející se na území památkových rezervací a památkových zón" v Olomouckém kraji

dále z dotace z rozpočtu Města Litovel a z finančních prostředků Římskokatolické farnosti Litovel

Rekonstrukce kaple sv. Jiří

Projekt "Rekonstrukce gotické kaple svatého Jiří a jejího mobiliáře" byl podpořen grantem z Norska prostřednictvím Norského finančního mechanismu Norska a spolufinancován městem LitovelOlomouckým krajem.

Dotace od Nadace ČEZ

Římskokatolická farnost Litovel se stará o majetek i v okolních obcích. Snahou farnosti je zajistit i důstojný vzhled kostela svatého Alfonse v Července. Kostel byl postaven v roce 1862. V poslední době došlo ke značnému poškození vnitřních omítek soklu vlivem vlhkosti stavby. Díky získané dotaci od Nadace ČEZ ve výši 391 536 Kč a příspěvku od Obce Červenka ve výši 80 tisíc Kč, dokončila farnost v měsíci březnu 2016 projekt Sanace stěn interiéru kostela sv. Alfonse v Července. Odvlhčením došlo k významné záchraně objektu a zamezení chátrání budovy. Dokončením realizace projektu opravy místní památky je připraven kostel k dalším nezbytným korkům opravy - výmalby interiéru, která se uskutečním v měsíci srpnu - říjnu tohoto roku. Opravený kostel svatého Alfonse v Července přispěje významným způsobem ke zlepšení občanské vybavenosti v Mikroregionu Litovelsko.

Výmalba kostela sv. Alfonze v Července

V listopadu byla dokončena výmalba interiéru kostela svatého Alfonse v Července. Výmalbě předcházela sanace zdiva a oprava omítek, které byli započaty již v roce 2015 a dokončeny na jaře 2016. Výmalba kostela byla finančně velmi náročná a byla realizována z finanční podpory Nadace ČEZ, příspěvku Obce Červenka a s darů farníků, při mimořádných sbírka na výmalbu kostela. Děkujeme všem brigádníkům za pomoc, a dárcům za finanční podporu.

Varhany u sv. Marka

Projekt "Restaurování varhan v kostele sv. Marka v Litovli 2016" je spolufinancován z prostředků Olomouckého kraje, města Litovel a z vlastních zdrojů Římskokatolické farnosti.