Římskokatolická farnost Litovel

Římskokatolická farnost Litovel

Náměstí svobody 676/2 Litovel 784 01

Ohlášky ke stažení

28. Neděle v mezidobí

Farní zpravodaj ke stažení

září 2019

Dotace farnosti

Více informací najdete zde.

Adopce píšťal sv. Marek

Adoptujte si píštalu zde.


TOPlist
Návštěvy od 2.11.2008

Úvod

Dotace

"Projekty uskutečněné ve farnosti Litovel" byly podpořeny grantem z Norska prostřednictvím Norského finančního mechanismu Norska, Ministerstva kultury ČR, Olomouckého kraje, Nadace ČEZ, Města Litovel a obce Červenka.

Rekonstrukce kaple sv. Jiří

Dotace

Projekt "Rekonstrukce gotické kaple svatého Jiří a jejího mobiliáře" byl podpořen grantem z Norska prostřednictvím Norského finančního mechanismu Norska a spolufinancován městem LitovelOlomouckým krajem.Dotace od Nadace ČEZ

Dotace

Římskokatolická farnost Litovel se stará o majetek i v okolních obcích. Snahou farnosti je zajistit i důstojný vzhled kostela svatého Alfonse v Července. Kostel byl postaven v roce 1862. V poslední době došlo ke značnému poškození vnitřních omítek soklu vlivem vlhkosti stavby. Díky získané dotaci od Nadace ČEZ ve výši 391 536 Kč a příspěvku od Obce Červenka ve výši 80 tisíc Kč, dokončila farnost v měsíci březnu 2016 projekt Sanace stěn interiéru kostela sv. Alfonse v Července. Odvlhčením došlo k významné záchraně objektu a zamezení chátrání budovy. Dokončením realizace projektu opravy místní památky je připraven kostel k dalším nezbytným korkům opravy - výmalby interiéru, která se uskutečním v měsíci srpnu - říjnu tohoto roku. Opravený kostel svatého Alfonse v Července přispěje významným způsobem ke zlepšení občanské vybavenosti v Mikroregionu Litovelsko.