Dotační tituly a příspěvky ve farnosti Litovel
fotka
Farnost Litovel

Nadace ČEZ

Dotace od Nadace ČEZ
Římskokatolická farnost Litovel se stará o majetek i v okolních obcích. Snahou farnosti je zajistit i důstojný vzhled kostela svatého Alfonse v Července. Kostel byl postaven v roce 1862.V poslední době došlo ke značnému poškození vnitřních omítek soklu vlivem vlhkosti stavby. Díky získané dotaci od Nadace ČEZ ve výši 391 536 Kč a příspěvku od Obce Červenka ve výši 80 tisíc Kč, dokončila farnost v měsíci březnu 2016 projekt Sanace stěn interiéru kostela sv. Alfonse v Července. Odvlhčením došlo k významné záchraně objektu a zamezení chátrání budovy. Dokončením realizace projektu opravy místní památky je připraven kostel k dalším nezbytným korkům opravy - výmalby interiéru, která se uskutečním v měsíci srpnu - říjnu tohoto roku. Opravený kostel svatého Alfonse v Července přispěje významným způsobem ke zlepšení občanské vybavenosti v Mikroregionu Litovelsko.

Poslední aktualizace 24.4.2016